Jan de Wit 1950
Zoeker van bestaanswaarde en Leermeester van de cursus ‘Bezieling in Steen’, begeleid deelnemers in het beeldhouwproces via de ‘Latifa’ benadering naar de scheppende potentie van de ziel.
In zijn benadering van de mens, geeft hij in zijn cursus de ziel, essentie of innerlijke kern in de mens een centrale en vernieuwende plaats, waar de ‘wereldse’ geconditioneerde persoonlijkheid zich opnieuw op af dient te stemmen. De herontdekking van de ‘In-divine-dualiteit’ – de dualiteit van Ziel en Lichaam. Waarbij de ziel het werkelijk creatieve, scheppende, innerlijke wezen is en haar koers afgeeft aan de bekwame uitvoerder van de persoonlijkheid, die in de afstemming zijn scheppende en vervullende levensweg gaat. ‘Promoveer je persoonlijkheid van ego naar minnaar! ‘
‘Ik was een verborgen schat en verlangde ernaar gekend te worden’
In deze roep, zie ik het diepste verlangen van de mensenziel weerspiegelt. Ík was een verborgen schat.. ‘Wat een vreugdevol geheim!’ Dit gaat over wat jij als mens ten diepste bent.
Het vinden van deze afstemming op je diepere zelf, betekent een leer en ontdekkingsweg voor de geconditioneerde persoonlijkheid. Die zich tot dan toe in zijn oriëntatie als een koopman richt(te) op de vraag en verwachtingen van de wereld buiten.
De innerlijke krachtbronnen van Aanvaarding en Verlangen uit de leerweg van de Latifa biedt de persoonlijkheid een richting en houvast om weer op het spoor, in contact en verbinding met het eigen oorspronkelijk zelf te komen.
‘En ik verlangde ernaar gekend te worden.. ‘
In de cursus: ‘Bezieling in Steen’, gaat de cursist via de weg van de Latifa een proces van ‘Beeldhouwen aan zichzelf’. Waarbij de deelnemer de scheppende kracht van zijn verlangen tot wording vormgeeft in een beeld van zijn eigen innerlijke stap.
Spreekt dit je aan, meld je aan via de website. Ik maak dan een afspraak voor een vrijblijvende kennismaking. In onze ontmoeting kunnen we spreken en zien of deze cursus van betekenis voor je kan zijn.
Met vriendelijke groet,
Jan de Wit